X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ب مثل بازنشستگی . نقطه سر خط
هر پایانی آغازی ا ست نقطه سر خط
هرکجا سازی شنیدی ، شعر و آوازی شنیدی، از دلی رازی شنیدی ، یاد ما کن.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 17 آذر‌ماه سال 1391

۱) دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ریاضی سر کلاس خواب اش برد. وقتی کلاس به انتها رسید، ناگهان از خواب پرید و با عجله، دو مسئله ای را که استاد روی تخته نوشته بود یادداشت کرد و با این باور که آن ها، تکلیف منزل هستند، از دانشگاه خارج شد. او تمام آن شب و روز بعدش را به حل این دو مسئله فوق سخت اختصاص داد. با این حال نتوانست هیچ کدام شان را حل کند. او در طول هفته، دست از کوشش برنداشت و به حل آن دو مسئله پرداخت. سرانجام توانست یکی از آن ها را حل کند و به کلاس ببرد! استاد به کلی مبهوت شده بود، زیرا آن دو مسئله را به عنوان دو نمونه از مسایل غیرقابل حل ریاضی برای دانش آموزان نوشته بود.

۲) در یک باشگاه بدنسازی، پس از اضافه کردن پنج کیلوگرم به رکورد قبلی ورزشکاری از او خواسته شد رکورد جدیدی برای خود ثبت کند. اما او موفق به این کار نشد. سپس از او خواستند وزنه ای که پنج کیلوگرم از رکورد اش کمتر است را امتحان کند. او به راحتی توانست وزنه را بلند کند و به بالای سر ببرد. این مسئله برای ورزشکار کاملن طبیعی بود، اما برای طراحان آزمایش حیرت آور می نمود چراکه آن ها اطلاعات غلط به وزنه بردار داده بودند. او در مرحله اول، از عهده وزنه ای که پنج کیلو از رکورد قبلی اش کمتر بود برنیامده بود، اما در حرکت دوم، موفق به بالا کشیدن وزنه ای شده بود که پنج کیلوگرم، رکورد اش را بهبود می بخشید!

نتیجه گیری: انسان ها همان چیزی خواهند بود که می خواهند. هیچ کس بهتر از خودمان نمی تواند توانایی های ما را استحصال کند. ما نمی توانیم بیش از چیزی بشویم که باور داریم هستیم! در عین حال بیش از آن چه باور داریم، می توانیم باشیم
طبقه بندی:
ارسال توسط قیطاسی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار